Root tabletu OV-SteelCore 8 (chip RK3066 2x1,6GHz, RK30 board, Android 4.1.1 JB) 
Důvod koupě: - mamka nutně potřebovala tablet (hry na pididispleji Xperie Mini nesvědčili jejímu vetchému zraku)

Plusy (a mínusy o kterých jsem předem nevěděl)
+ rozumný poměr cena/výkon (cca.3600Kč)
+ slušivý hliníkový skelet
+ poměrně nový OS - Android 4.1.1 JB
+ display 4:3, miniHDMI
+ softwarová podpora 3G/USB modemu a LAN/USB adapteru
+ USB OTG(On-The-Go = lze připojit myš, klávesnici, flashdisk, externí harddisk - pokud má vlastní zdroj,...)

+- akumulátor tak na 5-6h nepřetržitého používání

- těžký, při delším držení nepohodlné (nutno používat dodaný obal jako stojánek)
- slabší citlivost na WiFi signál (obecně problém kovových skeletů)
- nelze dobíjet z USB (vyžaduje nabíječku 5V/2A s Jackem cca. 2,5mm)
- nemá rootnutej systém (tak nějak jsem u polského tabletu ten root čekal :)

Technické parametry:
Zařízení: OV-SteelCore8
Systém: Android 4.1.1 build "eng.root.20121205.114702"
CPU: Cortex A9, RK3066, 2x 1.6 GHz, 40nm (ARM v7 NEON)
GPU: Mali400 MP4 (4 jadra)
Displej: 8", 1024x768 IPS (4:3)
RAM: 1GB DDR3
Zabudovaná paměť: 8GB (z toho 5,3GB dostupných)
Další: Wifi, MicroUSB, MicroHDMI, MicroSD card slot, 2x Fotoaparát (0.3MP + 2.0MP), G-Sensor, 3,5mm konektor pro sluchátka, HW tlačítka pro hlasitost + vypínač + reset

Zabudovaná baterie: 3800mAh

Po dvou dnech používání:
Zatím celkem spokojenost. Tablet je svižný, vše zatím funguje jak má. Display ujde - podsvícení ok, vadné pixely nula, folie nalepena výrobcem, citlivost na dotek střední. Jediné co mi chybělo ke štěstí byl root přístup, abych mohl vyházet pro nového majitele nepotřebné či nefunkční aplikace (např. čtečka eknih neschopná změnit kódovou stránku, čili s češtinou nepoužitelná) a "zvětšit paměť" o exFAT3 partition vytvořenou na kartě.

A teď konečně jak to rootnout
Věnoval jsem zkoušení a hledání minimálně čtyři hodiny, takže snad tohle někomu pomůže. Aplikace "SuperOneClickv2.3.3" nefunguje vůbec. Její upravená verze SuperOneClickv2.3.3-ShortFuse Modded" proběhne a napíše že root proběhl v pořádku, ale kecá. Možná to bude umět nějaká další verze, nebo jsem něco dělal blbě - ale pro mě byli použitelné leda jako instalátor ADB ovladačů pro tablet - záložka "Advanced"-> Check drivers a pak odklikat instalaci univerzálního ovladače. Po prvním připojení k Win7 64bit se totiž windowsum ovladač automaticky nainstalovat nepodařilo.

Takže máme ovladač nainstalovaný a tablet připojený k počítači je ve správci zařízení vidět jako "Android Composite ADB Interface". Pokud jste předtím experimentovali se SuperOneClickem ci jiným softem, koukněte i do správce úloh a pozabíjejte procesy "ADB.exe".

Dalším krokem je stáhnout si soubor TPSarky-VonDroid-Root.rar a rozbalit. Z rozbalené složky spustit soubor "TPSparkyRoot.bat" a řídit se pokyny na obrazovce. Program několikrát sám resetuje tablet a po vás bude většinou jen chtít, abyste poté co tablet znovu naběhne stiskli mezerník a on mohl pokračovat v činnosti. A těsně před koncem procedury bude chtít abyste zkontrolovali stav přístupu, konkreétně jestli se o rádek výš ve výpise objevilo "0/root". Pokud ano, pokračujete mezerníkem, pokud ne zkuste začít celý process od začátku.

A to je vše, přátelé. Po posledním stisku mezerníku se již jen nainstalují programy SuperSU a RootExplorer. V mém případě se i přes to, že během procesu dávka párkrát vypsala, že někam nemá přístup, vše povedlo hned napoprvé a tablet již vypisuje status "Rooted" i v RootChecker(GooglePlay) aplikaci. A vše funguje tak jak má. Děkuji za pozornost.

Komentáře

Vložit komentář
Vyplňte formulář níže a přidejte váš vlastní komentář.









Vložit:






Schvalování je na tomto blogu aktivní. Váš záznam potřebuje kontrolu administrátora předtím, než se zveřejní.